49ersrock1234
49ersrock1234 49ersrock1234
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

A pound of beans costs $4.70. Mrs. Patel buys 6.5 pounds of beans. How much dose she pay for the beans ?

Respuesta :

llamabeans llamabeans
  • 02-12-2016
$30.55
-----------------------------------------
4.70
x 6.5
_____
2350
28200
_______
30.550
Answer Link
theBOBFREDRICK theBOBFREDRICK
  • 02-12-2016
4.70            
x    6 ( lbs)
28.20

4.70 divided by 2 is 2.35

28.20 +2.35 = 30.55




Answer Link

Otras preguntas

A person willing to die rather than give up his or her beliefs?
What is a credible source? A. a source that is objective, accurate, and currentB. a source that has a lot of picturesC. a source that has a lot of picturesD.
What social issue does the mask represent? poverty racism crime
Chapter 7 of Percy jackson lightning thief please help
How did the United States gained allies and aide during the Revolutionary War?
In a chemical reaction, the mass of the products is equal to __. 11
English v Based on what you have read, select each group below whose equal rights were ensured by the Civil Rights Act. Check any of the boxes that apply. Women
How do u express one-half of the difference of a number cubed and one? PLEASE HELP ME!!!
#include #include #include using namespace std; class Song { public: void SetNameAndDuration(string songName, int songDuration) { name = songName; duration =
which factor is different between the tundra biome and tundra ecosystems