lilleesi
lilleesi lilleesi
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

plzz add an explanation for it too

plzz add an explanation for it too class=

Respuesta :

doomdabomb
doomdabomb doomdabomb
  • 03-06-2021

Answer:

A     $0.02

Step-by-step explanation:

Let's solve how much does it cost to have a bulb on for an hour. ⇒ 120 watt = 0.1 kilowatt per hour which costs 0.20 per kilowatt per ⇒ 0.1 kilowatt per hour* 0.20 = 0.02 dollars in an hour.

Answer Link

Otras preguntas

What times what equals 15
Rings on the scales of some fish show the age of the fish. (1 point)transitive intransitive 2. The electric eel throws a charge of 600 volts. (1 point)transitiv
unit rate $7.95 for 5 pounds
does the equator cross the Northern or Southern part of South America
How long a period was prehistory? a. more than two hundred years b. about eight thousand years c. more than two million years d. about sixteen thousand year
What is 6 divided by 6n equals 14
750 yards in 25 minutes
what is the root word of enactment
Why did scholars have problems recognizing the traditions of native American literature
Round 845,001 to the nearest thousand