andrcrai2746
andrcrai2746 andrcrai2746
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

Do not scam or you get reported

Do not scam or you get reported class=

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-06-2021

Answer:

.62 cents per box

Step-by-step explanation:

Take the total cost and divide by the number of boxes to get the unit cost

4.98 / 8

.6225 per box

It states to round to the nearest cent

.62 cents per box

Answer Link
khadija12341234
khadija12341234 khadija12341234
  • 03-06-2021

Answer:

0.62

Step-by-step explanation:

4.98/8=0.6225

Then you round it and you get 0.62

Answer Link

Otras preguntas

I need to write the number 36 in expanded form
The ratio of shoes sold to sandals was 5:2.If there were 40sandals sold,how many shoes were sold?
Greenland, the largest island in the world, is 21 times larger than Iceland. The combined area of Greenland and Iceland is 880,000 mi2. Write an equation to fin
Animals store most of their excess energy reserves as _______ because
BMI is used to screen for
what is 43.586 rounded to the nearest tenth wit a number line
Which two properties are used to define matter? A.has mass and conducts heat B.has buoyancy and volume C.has mass and takes up space D.conducts energy
How can ones external factors affect ones sense of identity
how many times does 96 go into 195
What are two ways in which simple villages became more complex