zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

I looked up this question, but getting many different answers. Please help! Which answer best shows an effect of British soldiers firing upon colonists in Bost
A baby boy is born by cesarean section in the hospital. abo incompatibility was documented, but the coomb's test was negative, ruling out the abo incompatibilit
What is the value of the expression 30n when n=2
Your outline for a speech should include introductory and background material, _____, and an effective conclusion. a logical sequence of major points flowery la
Amari has a previous balance of $691 on a credit card with a 17.1% APR compounded monthly. If he made a payment of $95 this month, what is the new balance on hi
What should the u.s’s political, economical and social role be in the Middle East
Please Help!! I don't understand how to do it. Please show your work, Thank you. Evaluate the logarithm. [tex] log_{6} \frac{1}{36} [/tex]
What were the wagons on the Oregon Trail called?
Please help and explain!
Anwser Please will rate and if 2 people anwser it will give out brainly!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!