Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Help me with my work show work pls
How does strong justify the idea of world domination by anglo-saxons?
A device that is connected to a network that is identified by a unique number and works as an individual part of the network is called a
Need help with this question
Answer, se estima que en el año 2034 uno de cada tres _____ va a ser de origen hispano.
Match the following Subjects to the Correct Pronoun. Question 1 talking about yourself Question 2 Paulo Question 3 talking to your grandfather's friend
Out of 1,100 discs tested, 13 are defective. Estimate the number of defective discs in a batch of 41,000. A. about 485 discs B. about 970 discs C. ab
____ is the set of instructions that tells a computer to initialize the motherboard, how to recognize devices connected to the computer, and to start the boot p
What is the e-file rejection error for an Invalid bank account or routing transit numbers?
A reaction contains two reactants, A and B. If A is doubled, there will be a greater number of effective collisions between reactants. TRUE FALSE