frankidavis421
frankidavis421
02-09-2021
Mathematics
contestada
better value for 15.3 ounce cereal
Respuesta :
tallabtall123
tallabtall123
02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce
Hope it helps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
The second greatest number of species in an animal phylum is found in a. nematodes. b. mollusks. c. platyhelminths. d. echinoderms. e. cnidarians.
what was one of the major reasons for the king wanting to create the colony of georgia? A) to help pay royal B) to civilize the native indians C) to release deb
Please help on this one <3
The question is in the attachment! An explanation on how you get the answer would be appreciated. :)
Ellen planned to interview some applicants for a position in her office. If she scheduled 1/4 of an hour to meet each of them, how much time did she schedule fo
I don't understand how it's wrong??
Aaron bought 3.5 pounds of fish that cost $5.12 per pound. How much did he pay for the fish?
What basic incongruity exists between the frame story's narrator and Simon Wheeler?
Five star farm purchased 2400 apple trees. If 80 trees can be planted on each acre of land, how many acres will be needed to plant all the trees?
Please find the answer to this function! F(2)= 6x^4-10x^3+40x-50