lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Is 5/6 closest to 0,1/2, and 1
Which gas law states that the pressure of a gas decreases when volume is increased and the temperature is unchanged? A. Charles' Law B. The Genera
At the local theater, it costs 10$ for 2 people to see a movie. 15$ for 3, and 20$ for 4. Let the number of students be the input. What is the function rule tha
What are three kinds of insurance besides life and auto?
Tom taxis charges a fixed rate of $4 per ride plus $0.50 per mile write an equation that represents the cost of tom's taxis
10 examples of points geometry
HELP PLZ ill upvote!!! Simon bought a $48 table on sale at 30% off. Select from the drop-down menu to correctly complete the sentence. An estimate for the disco
A tent is in the shape of a triangular prism. The front and back are isosceles triangles with base 6 feet and height 4 feet. The surface area of the entire tent
k - 5 = 3/14 A) k = 4 1/14 B) k = 5 3/14 C) k = 5 2/9
I NEED HELP DON'T UNDERSTAND only question 14