rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

how did Perseus feel about Medusa? From Chapter 1 Perseus
10.a.) A road is 4530 m 50 cm long only 2080 ft black topped 6 in is and remaining is gravelled what length of length of the road is gravelled? Find in ft. Solu
Find the factors of f(x), given that x = −2 is a zero. f(x) = x3 + x2 − 14x − 24
What is a central idea of the passage? Δ B The United States must focus on the defense of human rights and the promotion of freedom worldwide. C The world is de
make x the subject of the formula y = b/ax
PLSSSSS HELP IF YOU TRULY KNOW THISSSSS
If there were to be 8 boys and 13 girls at a party and the host wanted each to be given exactly the same number of candies that could be bought in packages cont
wo students are working on an “Evidence for Evolution” lab for their biology class. As the two are working on completing some of the post-lab questions, they st
do this fo me u a loccccc
Write a rule for the translation of ALMN to AL'M'N'. L' -4 4 M' -2 -2 y N L (x, y) → (¯¯) ([ M 6 x N