yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Solve the system of linear equations. 2x + 5y = 12 4x − y = 2
please help me I need help
The coordinates (12,6), (12,15), (4,0) represent the locations of his stops respectfully on a city map. If each unit on the coordinate plane represents 0.75 mil
The best way to classify two different organisms that have similar appearance and are found in the same environment is
How do I get 12x^2+15×?​
Assume that a hat contains four bills: a $1 bill, a $5 bill, a $10 bill and a $20 bill. Two bills are to be selected at a random with replacement. find the prob
Which of the following describes human effort in economics? A Human effort is not considered a part of economics, B. Human effort is one of the resources of pro
help asaaaap pls !!!!! ​
Need the answer ASAP ELA Digital Escape Room- Vol. 2 10th grade(english)
Please help me with the correct answer with details