lmartinez2028 lmartinez2028
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Alonzo buys a roast that weighs 2.5 pounds and costs 4.36 a pound. Find the amount he pays. No funny s***

Respuesta :

trabby262704
trabby262704 trabby262704
  • 02-11-2021

Answer:

$10.90

Step-by-step explanation:

2.5 * 4.36

Answer Link

Otras preguntas

The function f(x)= 200/X+ 10 models the cost per student of a field trip when x students go on the trip. How is the parent function f(x) = 1/x transformed to c
Here is a train table: Newport: 04:58. 13:32 Shrewsbury: 07:22 A) How long is the journey from Newport to Shrewsbury if you catch the 04:58 train? B) The 13:32
When the Articles of Confederation was adopted, land between the Appalachian Mountains and the Mississippi RiverA.was given to states whose colonial charters cl
What is the reciprocal of 3/9
The features of a culture can be divided into three levels of complexity: traits, folkways, and patterns. T or F?
Which of the following is NOT a question you could use when creating characterization? A. What problem will they face in the story? B. What are their strengths
For what values of the variables are the following expressions defined? 18/y
How could this mRNA sequence support a triplet code? ACACACACACAC
Solve a + 14 < 20. solve 6 grade math​
Write this fraction in lowest terms or simplest terms 9/12= Branliest