victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

please help 20 points
how does the ocean conveyor belt affect the climate in western europe ?
Read number 15 and it also has a diagram so you know what to do.
50 POINTS AND BRAINLIEST IF YOU GIVE AN EXPLANATION!! A standard deck of has 52 cards, and contains 13 cards of each of the four suits: diamonds, spades, hearts
“Can you handle 30 more calls this week?” “I usually handle 100 calls per day in a 5 day week so I'll increase my daily calls handled by __________.”
__________ is a synthetic drug with effects very similar to those of cocaine. A. Ecstasy B. Dramamine C. Hydrocodone D. None of the above
Explain how you would find the sum of 46+7
QUESTION 30A ! if a=32 what must measure of D in order for abc to be similar to def? Pls help !!
Which two statements are true for the cross illustrated by this Punnet square? ( Can be more than one answer) A. The P1 generation is hybrid. B. The allele for
What happens if you don't get your wisdom teeth out?