pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

estimate the product of 23.725 ×6.25. then find the product why is it a good idea to estimate first
Which sentence in this story from Aesop’s Fables best represents the climax? The Stag in the Ox-Stall A Stag, chased from his lair by the hounds, took refuge in
Solve for x+x+2+2x=-2
Where is this question most likely taking place?
Hey guys, I'm writing a causal analysis on suicide awareness and I'm struggling to form a topic and thesis for it. The topic I am thinking about is "Why we shou
what is the capital of michigan
I will mark as the brainliest answer
what is the literacy device in this passage" And, clad like a poor woman, she went to the fruiter, to the grocer, to the butcher..
someone help please!!!
What is a militia, and what role did the militia play in the early tensions between the colonies and Great Britain?