aspencer6940 aspencer6940
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

3 pounds of peanuts for $7. 50. How much is the cost per pound?.

Respuesta :

ali14446x ali14446x
  • 01-12-2021
It’s 1.333333333333333 per pound

7,50 divided by three
Answer Link

Otras preguntas

What is the expression below when written using a positive exponent? 8-2
Should Canada invest more money to solve the problems of financing education?
Hi. I'm doing an Essay on the Ultimate Student (a dedication to Marva Collins and Fred Hampton). Anyways, this teacher making the whole class write 5 paragraphs
Which of the following are examples of de facto segregation? Creation of separate dining areas for white and Black customers in line with state laws Government
The ________ principle states an object submerged in liquid experiences an upthrust equal to the weight of the displaced liquid.
What conclusion can be drawn about the number of elements the make up the majority of the world in which we live and the total number of elements identified on
answer this for 10 points
Y is a differentiable function of x. Choose the alternative that is the derivative dy / dx. [tex]x^3-y^3=1[/tex] a) [tex]x[/tex] b) [tex]3x^2[/tex] c) [tex]\sqr
Accept total number of participants (B) in class. A group of four divisions has to be created from registered participants. The limit for registration is 200.
PLEASE HELP! I NEED EXAMPLES! GIVING POINTS :)! Write 4-5 sentences about this image.