Siripulakandam Siripulakandam
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Melissa can buy an 8 pound bag of dog food for $7.20. Which bag has an equivalent cost?

Respuesta :

chrisapplestudent chrisapplestudent
  • 01-12-2021
why is melissa buying 8 pounds worth of dog food holy shzt anyways the 4thhh
Answer Link

Otras preguntas

Two point charges are placed over the x-axis as follows: charge q1=+3nC is at x=0.26m, and charge q2=+6nC is at x=-0.45m. Find the magnitude and direction of th
What is the answer? I’m new here so please answer it?
Which best represents the law of conservation of mass? mass of reactants > mass of products mass of reactants < mass of products O mass of reactants = mas
Help me with graphing pls
Identify the correct sentece OA. I read the 'New York Times' and the Washington Post online almost every day b. I read New York Times and the Washington Post o
Line JM intersects line GK at point N. Horizontal line G K intersects vertical line J M at point N, forming a right angle. A line extends from point N to L, dow
Maria owns a bakery and bakes many different types of yeast bread. One day she notices that the bread she baked is flat and does not contain the air bubbles tha
What is environmental pressures of a giraffe
graph the libne with a Y intercept of -2 and slope of -1/3 what is the X intercept of the line
what’s the answer to this problem: (2/3p+6)+(3+1/4p)