nastrid932 nastrid932
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A package of 24 rolls of toilet paper costs $18. What is the unit rate cost for per each roll?

Respuesta :

ellasteinbecker17 ellasteinbecker17
  • 02-12-2021

Answer:

$0.75

Step-by-step explanation:

CHECK:

0.75 · 24 = 18

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-12-2021

Answer:

0.75

Step-by-step explanation:

18/24 = 0.75

0.75 times 24 is 18

Answer Link

Otras preguntas

the cube of x plus 5
Are (121 over 11),(23 over 3), and (85 over 5) in simplest form?
9 hundred thousands equal how many tens
what is the place value of 0.8?
what is the place value of 0.8?
how is the shape of an enzyme related to its function?
what movement is evident in pompeii?
S=-1/2gt^2+vt Solve for v
Which of the substances listed in the table on the first page would heat up more quickly if an equal amount of heat energy were applied to all of the substance
what is 18 24ths as a fraction when simplifying to its lowest terms?