nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

What is the oldest and most stable part of a continent? a. Crust b. Pluton c. Craton d. Shield User: A substance that enters Earth's cycles and does harm to
how do vibration produce sound?
An opinion held by a group of people on a problem or issue is called: propaganda compromise public opinion politics
which expression is equivalent to 3×+14+3×+10?
Which sentence is correct? Ted and I cannot convince Steve to change, because he must first convince himself. Ted and I cannot convince Steve to change, because
To keep order among the Chinese people, Hongwu created
Which of the following statements about cover letters is false? a. A cover letter gives an employer some insight into the applicant s personality. b. A cover
Chief Seattle contrasts the religions of the whites and of his people by saying the Native American religion exists "in the hearts of the people," while the rel
What happens when an electron moves from a high energy level to a lower one? it absorbs light it emits light it disappears it gets bigger
Martin Luther King, Jr., spoke these famous words: "Free at last. Free at last. Thank God Almighty, we are free at last." Who, according to King, would be free?