parkera2733
parkera2733 parkera2733
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

help, i need to get my homework done before the 3rd of march :oo

help i need to get my homework done before the 3rd of march oo class=

Respuesta :

ccrawf2932
ccrawf2932 ccrawf2932
  • 02-03-2022

Answer:

you earn 8.50 an hour

he has 288 inches of fabric

Step-by-step explanation:

Answer Link
Taneishaaa Taneishaaa
  • 02-03-2022

Answer:

1. Kevins unit rate is $8.50 per hour

To find the unit rate, we need to divide 6 by 51. 51/6 = 8.50 Kevin earns $8.50 per hour

2.  there are 288 inches in 8 yards so tony has 288 inches of fabric.

1 yard is 36 inches 8 * 36 is 288

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

night vision glasses detect energy given off by objects as
element that is rolled into a foil found and used in your kitchen
3x-12+10=8-2x what does x equal?
which of the following health professionals would have the most complete knowledge on how to take specific prescription medication? question 17 options: a chiro
According to a survey in a​ country, 24​% of adults do not have any credit cards. Suppose a simple random sample of 900 adults is obtained. Describe the sampli
-3 1/2 ÷ 2/15 Please include steps☺
Need help with my homework!!what river do Syria Israel and Jordan share
Can dandelion roots help cure cancer
windows explorer displays your computer as a filing cabinet. what does that statement mean?
what kind of apple grows in us