kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Sam says, "All tigers have stripes." Bob says, "I see a tiger!" What conclusion can Sam draw? What Law did he use to reach that conclusion?
NEED AN ANSWER NOW!! ITS WORTH THE POINTS!! DUE TODAY AT 10!!!!! The grid above shows the graph of the parent function and a translated functions graph. Write
I will give 50 points answer all why the order of the proof is correct d,a,c,b Please explan dosnt have to be super detailed haha 9. Order the steps below to co
What element is in period 4, group 12?
You are standing at the edge of a cliff which is 40 m tall. You throw an apple up with a speed of 15 m/s, and it accelerates downward at 9.81 m/s^2. How long do
the answer is 20/13 you can simplify the answer.
List 1 inherited trait that is ONLY based on genetics and is NOT affected by the environment in any way.
Location B is which place? Canaan Egypt Syrian Desert Mediterranean Sea
Subtract the following complex numbers: (11-7)-(16-11) A. 5+ 4i OB. 5-18i O C. -5-18i OD. -5+4i
y = -x + 3 2y + 2x = 4