marlenegaylah2 marlenegaylah2
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

1. If I can buy 3 pounds of grapes for $7.00, how much will 12 pounds cost?

Respuesta :

promsovantithmolika0 promsovantithmolika0
  • 04-03-2022
7*4= $28 (hope this help!)
Answer Link
krisdylarson3 krisdylarson3
  • 04-03-2022
So 3 times 4 is 12 so 7 times 4 is 28 so the answer should be $28.00 but
Answer Link

Otras preguntas

Which line from the story shows Susan Calvin’s experience in programming robots? Calvin said, “But the robots are not bowed down, they are not weary, they need
the impact of spanish colonialism in latin america evident in
What did God create on the first 6 days of the Creation of the world? (Islamic version please :) )
Long-term mineral extraction has no lasting consequences. true or false
What is a job that requires Spanish speaking? What skills are needed for that job? How is Spanish speaking used in that job? (btw I already have translator and
If i multiply by 5 and subtract 63 i get the same answer if i multiply 3 and subtract 11 is the answer 26
Which sentence best describes the Enlightenment idea of the "social contract"
If ƒ(x ) = x 2 + 1 and g(x ) = 3x + 1, find ƒ(2) + g(3). 5/3 12 15
(0.5n 5)2(10n 7) 3 i need help its confusing me
When a high-mass star explodes witch of the following occur a. black hole b. neutron star c. white dwarf d. either a or b