mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Media critics have argued that there is a significant downside to media conglomerates and media monopolies. greater concentration of ownership results in ______
Help!! With this question Please
Which line from the story contains dialect?
A side of a triangle is divided into three congruent parts. Two lines, parallel to another side of the triangle, are drawn through each dividing point. Find the
French help please‼️⁉️
2. Two angles have a common vertex but no common side. How can you tell whether the angles are vertical angles?
Which of the following sentences has an error in parallel structure? A: When I wake up, I eat food, taking a shower, and go to class. B: If you garden, you shou
what was the impact of the civil war on women and children
Solve this problem using subtraction. 30 − (15 − 5) = ? 20 15 10 0
I will mark someone the brainiest if you do this. Select a U.S. President to learn about and report on. Your report should be two to four pages long and should