gibsonaliciaj gibsonaliciaj
  • 01-04-2022
  • Mathematics
contestada

12 ounces for
$
8.09

dollars per ounce

ounces per dollar.

Respuesta :

navorhies
navorhies navorhies
  • 01-04-2022
1.5$ per ounce :)))))
Answer Link

Otras preguntas

for any voltage the battery offers the light bulb uses the same amount of power true or false
A triangle has a base of 4 inches and height of 6 inches. What is the area of the triangle? 10 in2 12 in2 20 in2 24 in2
The vertices of AABC are A(-4,5), B(-2,4), and C(-5,2). If AABC is reflected across the line y=1 to produce the image AABC, find the coordinates of the vertex B
Use either Global Auto case study or your own organization as the basis for the assignment. You are an information system consultant working for New Century Sys
If the dominant phenotype parent of unknown genotype produces only dominant phenotype offspring in a testcross, the parent was: (answer by writing out the testc
under which power did the articles of confederation power came from?
Hierarchical rankings within a society defined, in part, by people's income, education, occupation, and accumulated wealth are called __________ .
At a frozen yogurt stand, two small cones, one medium cone, and two large cones cost $ $14.60$ . One small cone, one medium cone, and one large cone cost $ $8.7
Write a letter to a friend in French, describing the weather, activities, clothing, and holidays in Paris during the fall.
Give 5 Quotes about taking care of Mother Earth