samcute7298 samcute7298
  • 04-04-2022
  • Mathematics
contestada

Which is a better price: 5 for $1.00, 4 for 85¢, 2 for 25¢, or 6 for $1.10?

Respuesta :

sbrookef sbrookef
  • 04-04-2022

Answer:

2 for 25

Step-by-step explanation:

all you have to do is divide money by the number of items.

Answer Link

Otras preguntas

due soon! hat is 0.4 x 2a=
What is the least common multiple (LCM) of 6 and 10? OA. 2. OB. 20 O C. 30 OD. 60
Help Please . its due in 5 hours and i cant find answers
* Congress, through its committees, uses its oversight function * to ensure that legislative agencies are carrying out the policies it has set. to assist the ju
Four friends are buying healthy snacks at the concession stand.The costs of their snacks at $1,$3,$4,and $4.Select True or False for each statement.
x=0,100,200,300, y=3.5,38.5 73.5, 108.5
what name of step this HEEL PLACE (CT1), CLOSE (CT2)​
Aslam wants to create multiple worksheet containing common formatting styles for his team members. Which file extension helps him to save these worksheets? (Tem
Which statement is NOT part of the concept of natural selection? Individuals that possess the most favorable variations will have the best chance of reproducing
PLSSSS HELPPPP!!!!!!!!!!!!!