777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

1. What is 45.65 : 10% =
Help me pleaseeeeeeeee
What do you think is the main idea that Homer wanted to teach the readers about the Trojan horse? Explain.
I need help with this I don’t understand how to do this
A map has a scale of 1 cm to 16 km. On a map, the distance between York and London is 23.1 cm. What is the real distance, in km, between York and London? km
1. Compare the 2010 voter statistics for African Americans, Hispanics, and young Americans with the political outcomes in Congress for that year. What do you no
and PricesApply Concepts Suppose a firm's hourly fixed costs of production equal $40 per hour, its variable costs equal $125 per hour, and its totalrevenue is $
Which line best shows person versus nature conflict? Select one As the doors creaked open the sun s rays almost blinded him Phaethon stood impatiently at the he
Find the amount that is in the account if $3150 is compounded quarterly at 6% for 5 years
Can someone please help me? Thank you