27vivmoo 27vivmoo
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

if a six pack of soda cost 2.46 how much is one can

Respuesta :

Truffalz
Truffalz Truffalz
  • 03-05-2022

Answer:

one can would be about $0.41

Step-by-step explanation:

Take $2.46 and divide it by 6 because that is the number of cans in the pack, the answer is $0.41 per can.

Answer Link

Otras preguntas

HELP THIS IS URGENT PLEASE!! Example 1 Example 2 Which angle bisector was created by following the construction steps correctly? How do you know? Which angle bi
Mary works at a local Burger King restaurant. Her regular hourly wage is $14.70. If she works overtime, she receives an hourly rate of 13 times her regular hour
Someone plz help me :(
Pick the right answer plz 22 points
Assume Amir believes that Mark is a great person, so he is willing to work that much harder for Ollie Surf Shop during the holidays. What source of power may be
How to paste picture in word without moving table.
We love him, because he ."
What is the area of this figure
PLSSS HELP!! WILING TO GIVE POINTSSS
please help and show work​