11262336
11262336 11262336
  • 03-05-2022
  • Mathematics
contestada

I don't understand this please help

I dont understand this please help class=

Respuesta :

schultemaddison schultemaddison
  • 03-05-2022

Answer:

$9.10

Step-by-step explanation:

you just need to multiply 6.50 by 2 and then take 30% off of it which is 9.10

Answer Link
joemama7492Ru joemama7492Ru
  • 03-05-2022
$9.10 do you need to know explanation?
Answer Link

Otras preguntas

Find the value of a/b when a = $13.93 and b= 0.07
Graph the function[tex]f(x) = \frac{3}{2} x - 4[/tex]Use the line tool and select two points to graph (This part doesn't matter it's just a part of the questio
Question number 12 please
Identify the type of reaction represented by each equation. A: H2 + Cl2 → 2HCl B: CH4 + 2O2 → CO2 + 2H2O Equation A represents a____1___reaction, and equation B
A mountain bike is priced at $413. If the sales tax is 6.5 percent, what is the cost to purchase the mountain bike? Round to the nearest cent if necessary.
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 8 ounces of chocolate chips for $3.32 Choice A Choice
what does desultory mean?
PLEASE ANSWER ASAP Applying Main Ideas The Articles of Confederation a. went into effect when nine states ratified the document. b. were ratified by every
Please answer as soon as possible! will give branliest! worth 50 points
Hi I need help ASAP.