lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

I need help to solve this -5y+8=-3y+10
A high school took a survey to find out the number of activities students participate in during the high school year. Complete the frequency table to show the n
Color film always has at least how many layers of light sensitive material?
if f(x) is a linear function, what is the value of n?
On december 31, 2015, cool wear inc. had balances in accounts receivable and allowance for uncollectible accounts of $41,000 and $2,050, respectively. during 20
In “‘Agua Viva,’ A Sculpture by Alfred Gonzalez,” Fredo decides to title his sculpture “Agua Viva” because what evidence
See what you already know about aerobic exercise. Which statement do you think is true
solve for x in the equation 2x2-5x+1=3 A. x=5/2 +/- square root of 29/2 B. x=5/2 +/- square root of 41| s4 C. x= 5/4 +/- square root of 29/2 D. x= 5/4 +/- s
To translate an mrna requires two other types of rna. these are:
2x-50=150 Someone please help me out