tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

On July 1, 2019, Stacy Company signed a $140,000, one-year, 6 percent note payable. The principal and interest will be paid on June 30, 2020. How much interest
A garden hose is leaking 1 liter of water every 1/8 hour. How many liters of water will it leak in 3 ¾ hours? *
what detail from the excerpt causes neto's conflict
What would happen if an electric fish was always negatively charged instead? quick
What is Dillard’s main point in her final paragraph? it’s best to be obedient everything falls apart death is coming no matter what let life carry you
When the amount of money present in the economy causes prices to rise it is called __________. A. panic B. deflation C. recession D. inflation Please select the
Explain what's happening in Step 2.
television set changes electrical energy to sound and light energy. In this process, some energy is *
Solve the equation -4(2-1.2x) = 40 Solve the equation 9=6y+33
How can you boost your mental and emotional health at school A. Do not bother taking notes in class. B. Develop good note-taking and study habits. C. Avoid maki