ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

What is it called when columns filled with pairs of numbers that have the same ratio
how do you translate 6/11 as a decimal?
The formation of an ionic bond involves (1 point)transfer of electrons. transfer of neutrons. transfer of protons. sharing of electrons.
Which type of wave carries the most energy? a. low frequency, long wavelength b. high frequency, short wavelength c. low frequency, short wavelength d. high
Overload is the act of exercising a muscle to fatigue. a. True b. False
Evie and her father are comparing their ages. At the current time, Evie's father is 36 years older than her. Theee years from now, Evie's father will be five ti
Please help? I'm having troubles. :(
why do most enzymes stop functioning after being soaked in a strong acid or base
Characteristics of bipolar disorder typically include
Make up a word problem for y = 50+4x