meg6623
meg6623 meg6623
  • 04-02-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought four notebooks for $6.40. what is the price in dollars of one notebook?

Respuesta :

Gidwn Gidwn
  • 04-02-2017
Simply divide 6.4 by 4. You get $1.6 as the price of one notebook. 
Answer Link
none11
none11 none11
  • 04-02-2017
do 640 divided by four
Answer Link

Otras preguntas

Use absolute value to express the distance between −10 and 16 on the number line.Use absolute value to express the distance between −10 and 16 on the number lin
True or false- The particles in material will move ___faster__ when thermal energy is added to it. *
Read the excerpt from Robin Hood. Albe It was well for Robin Hood that that same forester's head was spinning ..., or else he would never have taken another ste
j/9 = 54 what does j equal
What kinds of lives were the Fireside Poets most likely to celebrate? A. sophisticated lives of city scholars B. those of cynical writers C. those of doctors
What is the full form of ATM​
Why did Congress pass the Civil Rights Act of 1866? to enfranchise former Confederates who had lost their voting rights to outline the rights granted to all Am
Why was the plague able to spread so quickly throughout Constantinople?
There are four typical measures of the central tendency of a frequency distribution. Which of the following is NOT a measure of central tendency? a. mean b. med
What are the advantages and disadvantages of CRISPR Cas-9 technology?/////