itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

Hi I will mark you as a brainliest 1) what is endoskeleton and exoskeleton ? Remember I will mark you as brainliest
HELP ME WITH THIS PLEASE!!!!!
What treaty was signed in 1885, ending the war between China and japan?
what did sir isaac newton, galileo and nicolaus copernicus accomplish
If a plant appears blue to us, what wavelength of light is being reflected? A) blue B) green C) red D) yellow
What is the function of stomata? A) water absorption B) Calvin cycle C) location of photosystems D) gas exchange
Solv the equationM/8+4=16
What may suspend a writ of habeas corpus in a time of war
In a bag of marbles 12% were blue 18%were green and the rest were purple if the bag has 150 marbles how many were blue or green
Please help me ASAP!!!