cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 81+ )
Otras preguntas
Light bulbs usually cost $2. They are on sale for 0.50 of the regular price. What is the slae price? is this a better price than if the sale price were 0.35 of
1,495 divided by 45 please help me before tomorrow
find the value of x and unknown interior angle for each triangle
PLEASE ANSWER BOTH OF THEM ASAP!!!!
Which sentence is punctuated correctly? Coach says, it’s best to warm up your muscles first, then stretch carefully before you run. Coach says, “it’s best
How do you call a balance in which the rate of change in one direction is equal to the rate of change in another?
zero point two divided by zero point four
Helppppoo please I need the right answer please someone!!!!!
Changes in the nucleotide base sequence of a gene, or deoxyribonucleic acid (DNA) molecule is called ___
what is the answer for question 9