TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
After jogging 3 miles bobby checked his heart rate he counted 30 beats and 15 seconds what would his heart rate be for one minute
President abraham lincoln became disgusted with george b. mcclellan's performance and replaced him with
what happens to sodium sulphate in water
The forensic examiner tells the detective that he thinks the body was killed in the country before they found it in New York what type of evidence the need to g
Can someone please explain this.
Will someone answer these questions for me bkuz its for health and I cant answer them.
PLEASE HELP! Much Appreciated!Find the area of each shaded region. Assume that all angles that appear to be right angles are right angles.
will give brainlist!!!!!! In Figure 20-1, which air masses would be associated with cold, wet conditions? (1 point)A and E B and D A and D G and F (1 point)
Explain how a very small amount of hormone is able to exert a disproportionately large effect on a target cell
Can someone explain this to me.