fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
what's another word for over thinking?
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
what's another word for over thinking?
How do you?...Multiply out and simplify 10(2x-1)-20x?
What are the functions of receptors in our body? Think of a situation where receptors do not work properly. What problems are likely to arise?
what's another word for over thinking?
What is the amplitude of y=1/2 sin2x
how were north american colonies all similar in the 1700s?