jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

examine the public service ad. which statement best explains the effect of excluding images of people from the ad?
Can someone help me convert 10.0 mols to a weight in mass?
In what state would you find the tallest mountain east of the mississippi river?
As radiation is passed through the electrical field (above), it is observed that this radiation does not change direction as it passes through. Predict other
What is the equation of the line that passes through the points (1,-1) and (3,3)
Which branch of science helps avoid or minimize stress-related injuries at workplace?
HELP A teacher randomly selects one student from a group of students where 12 are wearing a black shirt, 8 are wearing a red shirt, and 12 are wearing a blue sh
What is the quotient (3x^2+8x-3)/ (x+3)
As a natural resource, the atmosphere’s interactions with the biosphere play a large role in cycling gases. This is mostly accomplished through photosynthesis
Twenty students in Class A and 20 students in Class B were asked how many hours they took to prepare for an exam. The data sets represent their answers. Class