Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

¿Cómo está tu bistec? Nuestro bistec está delicioso. Mío bistec está delicioso. Tu bistec está delicioso. Mi bistec está delicioso.
The following statement is incorrect as stated "Pesticides create pesticide resistance in mosquitoes." Rewrite this sentence so that it is a more accurate state
The manner in which members of the electoral college are selected by each state is currently governed by
c) Qual pode ter sido a intencionalidade dos pintores e do autor da HQ ao produzi-las? Lembre-se de que é importante considerar a natureza das obras.​
Find the value of x. a. 22.5 b. 7 c. 9.28 d. 21.125
How did women gain during the WW2? African-Americans as well?
please help me out with this.​
A cylinder has a radius of 2.5 inches (in.) and a height of 11 in., as shown. 2.5 in. 11 in. What is the surface area, in square inches, of the cylinder?
Cell replication is important for reproduction of body cells and reproduction of gametes. Which type of reproduction occurs only in gametes
Evaluate 19C1 PLEASE HELP