princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this
group of frogs were traveling through the woods, and two of them fell into a deep pit. When the other frogs saw how deep the pit was, they told the two frogs th
Find x. 30 degrees Y X 5/2
Write an equation of the line passing through the point (5, 1) that is perpendicular to the line 5x+3y=15. An equation of the line is y= x+ .
In a school of 480 480 students, 60% 60% ride the bus to school. How many students ride the bus? CLEAR CHECK Solve the problem for the unknown quantity. Then
why does protease digest protein but not fat?
What is this answer? _x - 4 > -10
Which expression is not equivalent to 6^3/6^6 1/6^2. 6^-3. 1/216. 1/6^3
why does protease digest protein but not fat?
The area of a circular Garden is 3850cm^2. Find the length of wire of sturns.​