leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

How and why did cultures develop both unique and shared characteristics including art, religion, customs government and structures in ancient China?
Birth certificates, social security cards, and driver's licenses are all examples of _____ that you might need to provide during the job application process.
What are the solutions to the nonlinear system of equations below? check all that apply y= -5x x^2+y^2=26 a.) (26, -5) b.) (-1, -5) c.) (1, 5) d.) (-26, 5) e.
Which indian guide helped lewis and clark on their expedition?
32 and 2.56 what is the unit rate
ANYBODY HELP PLEASE!!!!!!!!!
Mary is trying to raise 150 dollars to buy a new pair of ugg boots . She was given $25 for her birthday. She makes 25 dollars every time she babysits her neigh
What kind of relationship to the earth does Wang Lung have as the story opens?
find the domain of f(x)=(cos x)/(1-sinx)
Select all that apply. Careers in the Hospitality & Tourism Career Cluster include: tour guide cruise ship captain Ferris wheel operator safari guide