jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

what is the word form for 12,324,904?
what is a common noun for south america
solve 5c + 4 = -26A. 6B. -6C. -4.4D. 3solve 3x - x + 2 = 12A. -5B. 4C. 7D.5solve 3(x + 1) + 6 = 33A.10B. 8C. 8.7D. -8solve [tex] \frac{y}{-6} [/tex] + = 9A. 24B
what number is 100,000,000 more than 5,438,724,022?
The rain shadow effect is used to describe rainfall around certain mountain ranges. Which of the following statements is true? (A) The northern hemisphere and
Rename the number 4 thousand 7 hundreds = 47
Estimate 144,898. Please write that in estimation form
Rename the number 4 thousand 7 hundreds = 47
What is 30,944 rounded to the nearest ten thousands
What is 9605.327 rounded to the nearest ten