aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

Lien buys a small bunch of daisies and a rose for her mother each time she visits. The daisies cost $4.49 and a rose costs $2.50.  How much money will Lien spen
Person A Sells a bicycle to person B at a profit of 20% and person B sells it to person C at a profit of 25%, If person C pays 1500, What did person A pay for i
Soybean meal is 14% protein; cornmeal is 7%protein. How many pounds of each should be mixed together in order to get 280-lb mixture that is 10% protein? a. How
ASAP will get a thanks
What is the value of x?
Describe the strategies of the North and the South in the civil war.
The Milky Way Galaxy is much smaller than A. our solar system. B. a black hole. C. the Universe. D. the Sun.
An equation is shown below: 5(2x - 8) + 15 = -15 Write the steps you will use to solve the equation and explain each step.
The circumference of a pizza is approximately 56.52 inches. One-fourth of the pizza has been eaten. Enter the area of the remaining pizza, in square inches. Rou
Ryan caught a 4 3/4 pound fish. How much did it weigh in ounces