paigekaitlyn5
paigekaitlyn5 paigekaitlyn5
  • 03-09-2017
  • Mathematics
contestada

i buy 4.50 yards of material at $4.47 what is the totoal cost of material

Respuesta :

MyBoiHuh MyBoiHuh
  • 03-09-2017
4.5 x 4.47 = ~ $20.12 total

4.5 yards of material

4.47 per yard

~20.12 total
Answer Link

Otras preguntas

96 pencils come in a box. If 4 teachers share 3 boxes equally, how many pencils does each teacher receive-
in triangle ABC, the measure of
can someone please come up with a topic sentence
when using fall arrest, free fall must be kept at or below how many feet
2/8=3/x+2 Solve the problem
As well as the bathroom, in what other room in the home is hand washing particularly important to reduce the spread of disease?
Plz hellppp I don’t understanddddd
What are the angle measures of the triangle?
b is 30 more than a. b is 6 times as many as a. Find the values of a and b.​
vector a cross b whole square​