makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What does Mecca mean?​
Who is Bartolomé de las Casas?
mZDEF = 5x – 3 and mZFEG=2x+15
How is destiny calculated given mass and volume
Write the next 4 digits in the repeating decimal 4.715
name for the places a biologist might study​
What is the best definition for align
what is Twice​ x, plus 8 ​, is the same as -15?
asap!Explain the Treaty of Paris in 1763, and identify how land was distributed after it was signed
HELPPPPP ASAP! A student listed the characteristics of chemical and nuclear reactions. Chemical and Nuclear Reactions X Y Changes the identity of the element Do