mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

Which describes bonding electrons in a polar covalent bond?
The car below emits sound waves, represented by red circles, that are heard by an observer. based on the pattern of sound waves, what is the direction and speed
Imagine that you plan to write a procedural document. What question should you ask yourself to ensure that you address your audience correctly? A. Do I know a
Let f(x) = -5x -4 and g(x) = 6x -7. Find f(x) + g(x) Answer options -11x = 3b x - 11 -11x - 11 x + 3
How does the state lottery works in regards to state tax revenue in Texas?
Given that b=8,a=3,and b=65,find the measure of A. 19.9 or 160.1 B.19.9 C160.1 D not a triangle
The volume of a cuboid is 1404cm3. The length is 9cm and the width is 130mm. Work out the height of the cuboid in cm.
Compile a list of responsibilities that parents take on when raising a child.
What is the similarity ratio of the smaller to the larger similar cones? Enter your answer as a:b
Identify the subject as too broad, adequate, or too narrow. The Feeding Habits of the Golden Finch