blackqueen1029
blackqueen1029 blackqueen1029
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

strawberry candy cost 3¢ more than lollipops.

sarah pays 54¢ for 2 strawberry candies and 4 lollipops.

write an equation and solve for your variable.

Respuesta :

rfisher23nms
rfisher23nms rfisher23nms
  • 02-11-2017
The answer is 54 divided by 4
Answer Link

Otras preguntas

Which country is located on the iberian peninsula – portugal or the netherlands?
In file hashing, a file is read by a special algorithm that uses the value of the bits in the file to compute a single large number called a ____ value
HELPPPPPPPPPPPPPPP WILL MARK BRAINLIEST HELP
Nutritional imbalance can affect intellectual health. identify an example of a nutritional imbalance that can affect intellectual health.
In the reading feature "talking with little girls," lisa bloom suggests we counteract the negative impact of our culture on little girls by doing what?
If you moved to a planet that has the same mass as the earth but twice the diameter, how would your weight be affected?
If the interest rate on a savings account is 0.02%, approximately how much money do you need to keep in this account for 1 year to earn enough interest to cover
Which of the following elements does not contribute to the dreary mood of this short passage from the novel Bleak House by Charles Dickens? "Fog on the Essex ma
what does it mean for two polygons to be similar
A florist wishes to make bouquets of mixed spring flowers. part of each bouquet is to be tulips at $5 a bunch and part is to be daffodils at $2 a bunch. how man