notsogoodatmathgal32
notsogoodatmathgal32 notsogoodatmathgal32
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop. Each yogurt bar cost $1.75 . Complete the table please!

Rick bought 5 yogurt bars at the snack shop Each yogurt bar cost 175 Complete the table please class=

Respuesta :

klupi
klupi klupi
  • 02-11-2017
2= $1.75
3= $5.25
4= $7.00
5= $8.75
Answer Link
baddieondeck
baddieondeck baddieondeck
  • 02-11-2017
#2. $3.50
#3. $5.25
#4. $7.00
#5. $8.75
Answer Link

Otras preguntas

The Supreme Court decision in Schenck v. United States (1919) supported the position that during a national emergency (1) internal migration may be restricted (
Speaker A: We must fight to keep control of Jerusalem in the hands of those who believe in Allah. Speaker B: Come and battle while there is still time to protec
Claire said that all the factors of 72 are multiples of the prime factors of 72. Part A:What are the prime factors of 72? Show your work. Part B:Which factors o
An animals genetic makeup can influence its behavior true or false
Which substance cannot be broken down by a chemical change?(1) ammonia (2) mercury (3) propane (4) water
When and where was Harper Lee born?
On the set of axes, draw the graph of the equation y = -(3/4)x + 3.
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar? a. $.30 b. $.35 c. $.45 d.
A projectile is launched at an angle above the ground. The horizontal component of the projectile’s velocity, vx, is initially 40. meters per second. The vertic
what is the best medicine for the constriction of the vessels rod from brain?