herzogjill herzogjill
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. Write equation to determine c, the total price of n pounds of apples?

Respuesta :

samcole8855
samcole8855 samcole8855
  • 01-12-2017
I think it would be c= 1.76n
Answer Link

Otras preguntas

How do you know which element the little number (subscript) goes with?
Which country helped Columbus travel to America
Alice is playing checkers against a computer and has won 8 games out of the 12 she's played so far. Alice must win the next consecutive games to reach a winning
which of this numbers cannot probability? a. 20% b. 0.5 c. 1.001 d. 0
Please help! Python programming, use the factorial operation to evaluate 4!. Answers are in picture please pick one, thank you. (20 points! And Brainliest!)
What became a major issue in Congress following Missouri's request to join the United States in 1820?
Two adjacent rooms are rectangles, both of length 13 feet by 10 feet. Jerry wants to change the carpets in both rooms. How many square feet should he order?
Question 6 of 25 Which is a kingdom? O A. Eukarya OB. Mammalia OC. Animalia OD. Prokarya
What is 3x(2 3/4) simplify my
PLEASE HELP!I accidently looked up a link, and now this same link keeps popping up everywhere, how do I stop this!?!? please help!​On a phone.