grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

5 projects require 53 paving stones about how many stones are needed for all of the projects​
The northwest ordinance did all of the following,except
Curse from the pharaohs tomb summary
I need help asap please ?!
The graph of which function does not have a y-intercept of (0, 1)?
What is the approximate volume of the cone? Use 3.14 for pi.
One factor helping to break the deadlock that developed in the civil-rights movement during the early 1960s was
Which type of character do the men represent
​when sally realized her vintage clothing pieces were being bought by the local college students and not just their parents, she started adding more vintage pie
please help fast! Use the model to solve for x. A) no solution B) x = 3 C) x = -3 D) x = - 3 2