GrachtaShova
GrachtaShova GrachtaShova
  • 03-12-2015
  • Geography
contestada

Grace bought 4.5 pounds of fish that cost $4.98 per pound. how much did she pay for fish?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-12-2015
4.98 times 4.5
which is 22.41.
Make sure to label!
Grace paid $22.41.
Answer Link

Otras preguntas

Fill in the blank with the correct form of the adjective.1. Las chicas___inteligenteinteligentesinteligentosinteligentas 2. Los triángulos___rojorojarojosrojas3
Which factor can potentially increase a teenager's alcohol abuse? Inability to sleep Desire to be different Wish for peer approval Hope to be more dependent
which statement from the declaration of independence best supports the concept of natural rights.
Which river is the longest in India? 1. Ganges River 2. Indus River 3. Narbada River 4. Krishna River
What is the percentage of the shaded area
1. Timmy goes to the fair with S40. Each ride costs $2. How much money will he have left after riding 16 rides?
What is 25 m/s to miles/hr
What early concept of cells was eventually disproved as a result of the research that led to the development of cell theory? A. The shapes and sizes of cells ar
432,2=26275,3=66342,5=41123,4=20then 543,2=?​
When business processes are not on target, we can choose different approaches to fix the problem. If the company is not concerned with cost or much lower-level