courtneymannp3gbte
courtneymannp3gbte courtneymannp3gbte
  • 01-02-2018
  • Mathematics
contestada

Abdul bought a loaf of bread for $1.59 and a package of cheese for $2.69. How much did Abdul spend.

Respuesta :

TheAakash
TheAakash TheAakash
  • 01-02-2018
He spent 1.59 + 2.69 which is equal to $4.28, which is your answer.
Answer Link
laniyahthomas laniyahthomas
  • 01-02-2018
he spent.....
1 1
2.69
+1.59

$4.28
Answer Link

Otras preguntas

best ways of how to find common denominators
name this compound feso4
Mr. Itol's assistant takes twice as long to complete a computer task as Mr. Itol. If it takes both experts 6 hours to complete the task, how long will it take e
What is the difference of (3/4x-2/3)-(-5/6-2x)
Walter, Bill, and Tom want to decorate the multi-purpose room in school for a dance. It would take Walter and Bill 4 hours each to do the job and Tom alone coul
Graph function of f
Who established a colony on Roanoke Island? Question 2 options: Francis Drake Sir Walter Raleigh William Shakespeare Edmund Spenser
Comfy inn earned $218,310 in taxable income for the year. how much tax does the company owe? $86,311.20 $85,140.90 $68,390.90 $69,998.20 $65,240.10
The following three shapes are based only on squares, semicircles, and quarter circles. Find the perimeter and the area of each shaded part. Give your answer as
How many shifts must you work if you wish to wash 10 loads of laundry? express your answer numerically as an integer?