Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 26+ )
Otras preguntas
how does the number of atoms in a 27.5-gram manganese ring compare to the number in a chromium ring of the same mass?
Which skin appendages aid in cooling the body to prevent overheating on a hot day or during intense exercise?.
Which special process requires a HACCP plan A.using vinegar or alcohol as a means of flavor enhancement B.having tropical fish in a display tank as part of the
a stock has a beta of 1.58 and an expected return of 16.2%. the risk-free rate is 3.8%. what is the market risk premium? group of answer choices 12.50% 10.01% 7
what is the answer i need them now pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls pls p
marshall company purchases a machine for $1,040,000. the machine has an estimated residual value of $100,000. the company expects the machine to produce two mil
when 3-year-old dre is in the grocery store with his mother he sometimes throws temper tantrums if she refuses his requests for a particular cereal. parent-trai
write the equation for the parabola that has its x-intercepts at (-2, 0) and (4, 0) and its y-intercept at (0, 4).
what is the local time in chicago, illinois (us central standard time) at the valid time of the following surface weather map?
12 years ago, delmar bought a car with a down payment of $4800, and a loan in the amount of $16,500, including the interest amount. then delmar sold the car for