reesecup0202 reesecup0202
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

At a grocery store a four-pack of yogurt costs $3.95. How much does each container of yogurt cost

Respuesta :

Tutiwolf
Tutiwolf Tutiwolf
  • 04-03-2018
99 cents if you round up the 7.
Ver imagen Tutiwolf
Answer Link
yp5652
yp5652 yp5652
  • 04-03-2018
about 99 cents or exactly 0.9875
Answer Link

Otras preguntas

What country is going to win the World Cup??
Unsafe and unsanitary work conditions in the early 1900s were a problem leading to the development of
How many factors of 1296 are c perfect squares?
The Hindu religion was challenged by both Buddhism and Islam, yet it managed to remain the dominant religion of India. In your opinion, what factors might expl
The contrapositive of the following statement is true “If two angles are vertical angles, then they are congruent” True False
Explain and evaluate what david hume means by saying that we have no evidence of the self.
HELP PLZZZZZZZ!!!!!!!!!
According to the philosopher ________ we learn to perceive the world
Crossing moonlit path Fox sniffs the fragrant night air Which of the following shows the next two lines of the poem? A.His fur gleams reddish gold His eyes accu
WILL CHOOSE BRAINLIEST!!!! Teenage drivers in the 16- to 19-year-old age group are how many times more likely than older drivers to crash? two times more likely